Educăm copii pentru viitor

Completare formular D230

Completare formular D230

Până la data de 25.05 putem depune declaratia 230, D230 (disponibila aici https://static.anaf.ro/static/10/Anaf/Declaratii_R/230.html) pentru redirectionarea a 2% din impozitul pe salarii platit de fiecare dintre noi in anul 2020. Este cea mai simpla forma de finantare a asociatiei. Este complet gratuita si presupune doar efortul de a completa D230 si apoi de a o încărca in SPV https://www.anaf.ro/anaf/internet/ANAF/servicii_online/inreg_inrol_pf_pj_spv .

Sumele astfel colectate ne vor ajuta sa finantam proiectele pe care ni le propunem si activitatea din scoala, in beneficiul copiilor noștri. Evitam astfel colectarea de fonduri „la nevoie” asa cum s-a intamplat recent pentru finanțarea salariului d-lui P.M., cel care sprijina zilnic cadrele didactice, conducerea scolii si pe copiii nostri in activitatea zilnica. O alta modalitate de depunere este completarea acesteia, printarea si depunerea la scoala la dl. P.M. El le va colecta si apoi le va depune la ANAF, asa cum a facut-o si in anii anteriori. Haideti sa ne mobilizam ca sa ne ajutam pe noi si sa ajutam scoala, in beneficiul copiilor noștri.

O alta modalitate de colectare de fonduri este depunerea Declaratiei Unice, D112 pentru veniturile din alte surse-profesii liberale, cedarea folosintei bunurilor (chirii) etc . Poate fi descarcata de aici https://static.anaf.ro/static/10/Anaf/Declaratii_R/112.html si poate fi depusa NUMAI online in SPV sau completata la sediul anaf cu ajutorul functionarilor.

Așteptăm ca cel putin unul dintre parinti/sustinatorii legali sa depuna D230 si/sau D112. Trimit D230 completata deja cu datele Asociatiei. Suma va fi calculata automat de anaf. Sunt 1166 de copii in scoala si ar fi minunat ca cel putin 500 de parinti, sustinatori, rude etc. sa depuna D230 (cel putin) pentru ASOCIATIA PENTRU EDUCATIE SCOALA IG DUCA BUCURESTI, cod fiscal 40624097, IBAN RO73BACX0000001748922001.

Așteptăm vesti bune👍.

Va multumim.